ŁOWIENIE KARPI W ZIMIE

Wraz z nadejściem zimy wielu wędkarzy czyści i konserwuje swój sprzęt aby w kącie i zaczekał na wiosnę. Natomiast ja wykorzystuję zimę do polowania na wielkie karpie, chociaż sprowokowanie ryby do brania to trudne zadanie o tej porze roku.

Podstawą sukcesu jest zlokalizowanie ryb w zbiorniku. W tak zimnej wodzie karpie wybierają głębokie spokojne miejsca, często ze wstecznym nurtem. Nawet kiedy pobierają pokarm to tylko w pobliżu miejsc w których zimują.

Jedno z takich miejsc udało mi się znaleźć, postanowiłem spróbować łowić podczas kilkugodzinnych wypadów po pracy. W okresie zimy ryby przyjmują pokarm tylko przez kilka godzin dziennie. Jeśli uda się wam określić jaka to pora dnia, zaoszczędzicie wiele godzin spędzonych na bezowocnym oczekiwaniu na branie.

Podczas zimowych zasiadek używałem przyponu Clear Water 25lb, hak Continental nr.6, oraz czarnego pozycjonera. Na włosie sprawdziła się kombinacja kulek Nikla 21mm Gigantika oraz 11 mm Secret firmy Solar.

W ciągu kilku krótkich wypadów udało mi się złowić sześć ryb w tym karpia o wadze 14 kg. Jeśli zima będzie łaskawa, wkrótce wyjeżdżam na spotkanie następnej wędkarskiej przygody.
Życzę sukcesów nad wodą.

Autor: Tomáš Tomka Čermák (CZ)
Źródło: https://www.nikl.cz/
Tłumaczenie: Krzysztof Łuczak – Informator Wędkarski.pl
W tych sklepach kupisz produkty Karela Nikla:
CarpWorld.pl  LINK
Baitbox.pl LINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *