ŻYŁKI MISTRZÓW POLSKI 2019 – Robinson VDE-Professional oraz Supercup!

VDE-ROBINSON TEAM został Drużynowym oraz Klubowym Mistrzem Polski 2019 w wędkarstwie spławikowym i nie będzie przesadą stwierdzenie, że za tymi sukcesami stoi m.in. znakomite przygotowanie sprzętowe.

Od lat wiadomo, że wśród wędkarzy wyczynowych w Polsce szczególną popularnością cieszą się dwie żyłki: ROBINSON SUPERCUP oraz VDE-PROFESSIONAL. Z tego też powodu warto je przybliżyć wędkarzom, którzy niewiele wspólnego mają z wyczynem.

VDE-ROBINSON PROFESSIONAL

Niezwykłym osiągnięciem firmy Robinson jest stworzenie krystalicznej żyłki, która dzięki absorpcji promieni świetlnych pozostaje całkowicie niewidoczna w wodzie. Jest to szczególnie ważna cecha podczas łowienia zestawami spławikowymi, gdy żyłka pionowo przecina strukturę wody. Żyłki z serii Professional nie tracą przy tym innych cech, m.in.:

– są niezwykle miękkie;

– mają obniżoną rozciągliwość (15-17%);

– nie zachowują pamięci;

– mają podwyższoną wytrzymałość na węźle;

ROBINSON SUPERCUP

O tym, że w ofercie Robinsona jest to żyłka zajmująca szczególne miejsce niech świadczy fakt, że to właśnie jej nazwę wykorzystano do zatytułowania cyklu jednych z najbardziej prestiżowych zawodów spławikowych w Polsce VDE-ROBINSON SUPERCUP. Żyłkę wykonano w technologii potrójnej kompozycji a z zewnątrz pokryto dodatkowo warstwą ochronną z fluorocarbonu. Co interesujące owe włókna fluorocarbonowe wytwarzane są w Japonii. Najważniejsze cechy charakteryzujące żyłkę Supercup to:

– olbrzymia wytrzymałość na zrywanie;

– całkowita niewidoczność w wodzie;

– zachowanie stałej średnicy na całej długości;

– brak pamięci.

Zdaniem producenta obie żyłki świetnie sprawdzą się do budowania pełnych i skróconych zestawów spławikowych, przy połowach batem lub tyczką, w metodzie odległościowej oraz jako żyłki na przypony. Zapewne dlatego też Robinson wprowadził dwie pojemności dostępnych szpul – 50 oraz 150 metrowe oraz przedział średnic od 0,071 mm do 0,405 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *