Muchy szczupakowe na spining

Muchy szczupakowe to jedne z najpiękniejszych przynęt na tego dostojnego drapieżnika. Aktualnie łowię na spining, obciążając przynętę główką czeburaszką w miarę możliwości o jak najmniejszej gramaturze z reguły są to czeburaszki 3g-6g.

Prezentowane muchy uzbrojone są w dwa haki, które połączone są ze sobą linką tytanową. Takie połączenie haków nadaje całej przynęcie niesamowitej elastyczności podczas prowadzenia. Muchy są wytrzymałe w ogóle się nie niszczą po braniu szczupaka, czy innej drapieżnej ryby. Jest to przynęta, która z powodzeniem wytrzyma kilka sezonów wędkarskich.

Muchę ściągamy w dowolny sposób skokami, delikatnymi szarpnięciami, prezentowane na muchówce lekko odchodzą na boki, co przy spiningu jest trudne do osiągnięcia za względu na główkę ołowianą, która przez swój ciężar wycisza ten rodzaj pracy przynęty. Z doświadczenia mogę napisać, że wolne a nawet flegmatyczne prowadzenie, częste przerwy sprzyjają atakowi szczupaka. Długość przedstawionych much szczupakowych to 18cm i 25 cm. O tej porze roku polecam prowadzić przynęty w górnej partii wody.

Natomiast jeśli chcielibyście łowić sandacze lub sumy to pozostaje zmienić główkę na odpowiednio większy rozmiar. Dużym atutem muchy szczupakowej jest możliwość nasączania jej zapachem na drapieżnika, materiał z którego jest wykonana, co warto podkreślić długo „trzyma” atrakcyjny zapach. Używając zapachów na drapieżniki trzeba jednak pamiętać o tym, że mogą nieznacznie plamić jasne muchy.

Zachęcam do eksperymentowania z tymi majestatycznymi przynętami, które dzięki swojej naturalności wabią i prowokują do brania najbardziej ostrożne drapieżniki.

Krzysztof Łuczak – Informator Wędkarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *