Hand made, woblery z Basoni

Woblery z Basoni swój początek miały w 2011r. od samego początku aż po dzień dzisiejszy woblery wykonywane są ręcznie z drewna lipowego dzięki czemu każdy wobler jest wyjątkowy ja sam czerpię wielką satysfakcję mogąc w kawałek drewna tchnąć duszę. Zaczynałem od produkcji woblerów boleniowych i głównie na konstrukcjach pod tę rybę się skupiam, większość moich modeli to boleniówki ale w moim asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie woblery kleniowo-jaziowe, szczupakowe oraz sandaczowe, być może w przyszłości powstaną modele na inne gatunki ryb i tutaj kolejna zaleta drewnianych woblerów czyli szybkie przejście z pomysłu do realizacji danego projektu, nic mnie tutaj nie ogranicza jedynie własna wyobraźnia 🙂 Jako że pod moim domem płynie Wisła każdy wobler jest indywidualnie testowany zanim opuści próg mojej pracowni. Ostatnie lata pokazały wysoką skuteczność woblerów w całym kraju jak tez za granicą co tylko jeszcze bardziej motywuje do dalszego przesiadywania w pracowni i tworzenia nowych jak i sprawdzonych przynęt. Przedstawiam kilka moich szlagierowych modeli.


Model „Razor” który występuje w 3 rozmiarach: 6cm 7,5g   7,5cm 12g,   9cm 15g
Jest to typowy wobler do łowienia tuż pod powierzchnią lub smużąc delikatnie taflę wody co nie rzadko okazuje się strzałem w dziesiątkę gdy wszystko inne zawodzi.

Woblery sandaczowe pływające 9cm ok 8g, woblery deliktanie zamiatają ogonkiem a przy tym dość mocno lusterkują, zejdą do 1,5m głębokości.

Jerki szczupakowe występują w kilku rozmiarach i gramaturach 7cm 17g, 8cm 25g, 10cm 35g
Jerki pracują bardzo żywo przy podbijaniu szczytówką jerki odjeżdżają na boki lewo-prawo a w opadzie pięknie się kolebią.

Jerk boleniowy „Drunk Bleak” tworzony jest w 5 rozmiarach 5cm 8g,  7cm 12g,   8cm 15g,  9cm 17g,  11cm 25g
Jest to typowa przynęta powierzchniowa aczkolwiek świetnie spisuje się także w opadzie podczas którego dość mocno lusterkuje. Możliwość prezentacji tej przynęty jest bardzo duża, można ją dostosować w zależności od miejsca w którym łowimy ale na pewno nie jest to przynęta do ekspresowego prowadzenia, sprawdza się na wolniejszych odcinkach rzek jak też na wodach stojących.

Kolejny model to boleniówka River Bleak którą wykonuję w 4 rozmiarach 5cm 7g, 7cm 11g, 8cm 13g,  9cm 16g
Woblery te charakteryzują się drobną migotliwą pracą przy czym lubią od czasu do czasu błysnąć całym boczkiem co często prowokuje bolenia do ataku.

Kontakt:

Tel. +48 603-339-861

milanjan@poczta.fm

FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *