LIBRA LURES SPININGOWE CUKIERKI

Libra Lures to marka składająca się z grupy pasjonatów, którzy zbudowali ją w oparciu o wieloletnie doświadczenie w wędkarstwie spinningowym. Znajdziemy tutaj różne rodzaje robali przeznaczonych do łowienia wszystkich gatunków ryb żerujących na owadach i larwach. Jednym z ojców założycieli marki jest Mateusz Okoń – wieloletni uczestnik GPx Polski w dyscyplinie spinningowej oraz uczestnik Mistrzostw Świata. Głównym projektantem przynęt jest natomiast Tomasz Podkul, aktualny zwycięzca pstrągowego GPx Polski oraz obecnie najlepszy spinningista na świecie w połowie ryb drapieżnych z brzegu. Naszym największym wyzwaniem był dobór technologii produkcji oraz materiału wyrobu, obok którego ryba nie przepłynie obojętnie. Po ciężkich, wielomiesięcznych próbach udało się pokonać wszystkie przeszkody i uzyskać bardzo miękki materiał o dużej wyporności i jednocześnie odporny na ostre zęby drapieżników.
Poniżej przedstawiamy katalog osobliwości:

Libra Lures Dying Worm – imitacja dżdżownicy, która jest prawdziwym klasykiem wśród najczęściej używanych przynęt imitujących robaki. Bardzo dużo pracy włożyliśmy w dopracowanie jej kształtu, grubości oraz odpowiedniej długości. Zastosowanie super miękkiego i wypornego materiału pozwoliło uzyskać nieosiągalną dotychczas pracę przynęty. Nawet najdelikatniejszy ruch szczytówką lub zawirowanie wody powoduje, że zachowuje się ona jak żywy robak. Sprężystość Dying Worm’a idealnie predysponuje przynętę do wszelkich technik sposobów prowadzenia i animacji. Poprowadzony w dryfie z nurtem rzeki doskonale prowokuje ryby, które nie są w stanie oprzeć się jego naturalnej pracy.

Libra Lures Dying Worm 7.0cm

Guma Libra Lures Largo – wierna imitacja wolnej owadziej poczwarki, która stanowi podstawowy pokarm wielu gatunków ryb. Zaprojektowana przez Tomasza Podkula do łowienia zarówno w rzekach i jak wodach stojących typu Trout Area. Po zeszłorocznych testach jesteśmy pewni, że przynęta ta zyska rzeszę fanów.

Libra Lures Largo 3.5cm 

Libra Lures Slight Worm – Kolejny robak dedykowany łowiskom o dużej presji wędkarskiej. W konstrukcji użyto bardzo miękkiej, wypornej mieszanki oraz zastosowano powiększoną kulistą przednią część korpusu, dzięki czemu odpowiednio uzbrojony i poprowadzony na delikatnym zestawie może okazać się tzw. ostatnią deską ratunku na niejednej przełowionej wodzie.

Libra Lures Slight Worm 3.8cm

Libra Lures Larva to flagowy model firmy Libra. Larwy są najchętniej konsumowanym pokarmem przez pstrągi, klenie, jazie oraz białoryb w zasadzie niezależnie od pory roku. Setki godzin testów, analiz oraz metamorfoz tego modelu spowodowały, że nasza wierna imitacja larwy, jej odpowiednia geometria oraz zastosowanie unikalnej mieszanki czynią ją niemal przynętą idealną, co sprawia, że sprawdza się zarówno w wodach płynących, jak i stojących. Larva z pewnością będzie zawodniczym ,,kilerem” również na zawodach typu Trout Area podczas łowienia pstrągów tęczowych oraz innych ryb z rodziny łososiowatych. Owadzia poczwarka stanowi podstawowy pokarm wielu gatunków ryb. Wyjątkowe właściwości materiału sprawiają, że tłustej, miękkiej poczwarce nie będzie w stanie się oprzeć nawet najbardziej ostrożny pstrąg. Odpowiednio przemyślany kształt przynęty powoduje, że reaguje ona nawet na najmniejszy ruch szczytówką. Daje to szerokie spektrum możliwości od naturalnej prezentacji w tzw. dryfie do różnego rodzaju techniki animacji.

Libra Lures Larva 4.5cm

Libra Lures Kukolka – podstawowa broń podczas łowienia pstrągów tęczowych, a największym jej atutem jest kształt oraz profil korpusu, który sprawia, że przynęta świetnie sprawdza się niemal we wszystkich technikach jej prowadzenia. Od naturalnej subtelnej prezentacji po agresywny twitching. Podczas projektowania Kukolki duży nacisk położyliśmy na budowę segmentów pierścieni oraz ich wyrazistość tak, aby mocno odróżniała się od otoczenia w wodzie i szybko skupiała na sobie wzrok ryby. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim na wodach komercyjnych oraz tych o małej przezroczystości. Znakomita przynęta do szybkościowego łowienia pstrągów tęczowych oraz pstrągów potokowych podczas przyborów wody.

Kukolka 4.2 cm

Libra Lures Fatty D’Worm – jeden z największych modeli naszej marki. Został stworzony do selektywnego łowienia dużych, dzikich pstrągów potokowych w rzekach, jak i również pstrągów tęczowych w zbiornikach. Idealna przynęta na chłodne pory roku, gdy woda ma niską temperaturę, a ryby są mało aktywne. Unikalna konstrukcja, w której zastosowano przegub, pogrubiony ogon oraz odpowiednio wyprofilowaną tylną część sprawia, że jest przynętą o niespotykanej dotąd sile prowokacji. Poprowadzony z nurtem rzeki ogon Fattiego balansuje i pulsuje w sposób nieskoordynowany, co doprowadza ryby niemal do furii i prowokuje do ataku. Świetnie sprawdzi się w wodach stojących.

Libra Lures Fatty D’Worm 6.5 cm


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *