Wahadłówka Dragon Vario Spoon

To przynęta hybrydowa, łącząca w sobie cechy błystki wahadłowej i woblera.
Obciążenie błystki umieszczone jest w jej środkowej części. Część komór pozostaje pusta zwiększając wyporność przynęty, dzięki czemu łatwo jest prowadzić ją w płytkich łowiskach obfitujących zwykle w szczupaki.

Vario Spoon wygląda w wodzie bardzo naturalnie a dzięki ciekawej palecie zastosowanych kolorów holograficznych świetnie imituje impulsy świetlne rybich łusek. Można ją bez wysiłku posłać na odległość 50–60 m. Nawet przy bardzo szybkim i agresywnym prowadzeniu, kiedy mocno pracuje i skacze na boki, nigdy nie wpada w ruch wirowy wokół własnej osi i nie skręca linki. Vario Spoon może być prowadzona wolno i szybko, równomiernym tempem lub z dynamicznymi szarpnięciami.

Optymalne są dla niej miejsca płytkie, od kilkudziesięciu cm do 2 m głębokości. Prowadzona wolno, z przerwami, wykonuje ruchy przypominające nieco pracę Slider’a. Opada wolno, kolebiąc się na boki i także w tej fazie znakomicie prowokuje drapieżniki do ataku. Kiedy chcemy poprowadzić ją głęboko, wystarczy pozwolić przynęcie opaść na dno a później podszarpywać ją krótkimi ruchami szczytówki, bardzo wolno zwijając linkę. Sprawdziła się także w trollingu. Wielkość 9 cm (25 g) i 12 cm (45 g), 14 wariantów kolorystycznych. www.firmadragon.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *