Woblery od firmy MECH cz.I

Bora

Bora jest stworzony do połowu kleni i jazi. Niespotykana, bardzo agresywna praca, potrafi sprowokować do brania każdego drapieżnika. Bora idealnie sprawdza się na napływach. Pomimo bardzo agresywnej pracy stabilnie trzyma się w silnym nurcie. Bora swoje uznanie znajdzie również wśród łowców pstrągów. Świetne trzymanie się w nurcie sprawdzi się w niejednej górskiej wodzie.

Charakterystyczna praca sprawia, że na Bora biorą również bolenie w okresie kiedy nie żerują bądź są bardzo ospałe. Przynęta poprowadzona w warkoczu lub napływie skutecznie skusi szczupaka i sandacza. Bardzo dobre rezultaty można osiągnąć łapiąc na Bora w nocy zarówno na wodzie stojącej jak i płynącej.

Passat

Specjalistyczny wobler, który został stworzony w jednym tylko celu – połów boleni. Passaty, swoją skuteczność potwierdziły w różnych warunkach. Dowiodły, że nie straszna jest im „martwa” woda jak i nadmierna presja wędkarska. Charakterystyczny dla pracy Passata jest tak zwany efekt lusterkowania. Dodatkową, niepowtarzalną cechą Passata jest fakt, iż przynęta potrafi, podczas prowadzenia odskoczyć lekko w bok po czym wrócić na swój poprzedni tor płynięcia. Praca Passata w 100% odpowiada naturalnemu zachowaniu się żywej ryby, która nigdy nie płynie w linii prostej (np. ukleja). Dzięki swojej wadze Passatem można dosięgnąć bolenie nawet na oddalonych, śród-rzecznych przykosach.

Passaty dostępne są z dwoma rodzajami sterów:

1) STER PROSTY – pozwala poprowadzić woblera bardzo szybko, nawet w bardzo szybkim, wartkim nurcie. Wobler nie wywraca się na boki i nie wypływa na powierzchnię. Jest niezastąpiony do połowu boleni żerujących w warkoczach i na prostych, szybkich opaskach.

2) STER ZAOKRĄGLONY – sprawdza się tam gdzie trzeba podać woblera pod prąd lub w klatce miedzy główkami na wolnym prądzie i na płytkiej wodzie. Obecnie dominują niskie stany wody w rzekach. Akcja takiego woblera jest bardziej agresywna, lusterkuje i płynie x-ując. Boleń dostaje bardzo widoczne informacje, które działają zarówno na zmysł wzroku (lusterkowanie) jak i linię boczną (fala hydro-akustyczna).

Dane kontaktowe:

MECH
Grzegorz Mech
ul. Podłączna 56
42-625 Ożarowice
NIP: 898 204 02 63

Telefon: +48 602 176 621
Mail: mech.grzegorz.m@gmail.com

Facebook:

https://www.facebook.com/MECHwoblery
https://www.facebook.com/Facebook WrocŁawica

Strona WWW:

www.mech.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *