Nowość na 2017 kołowrotek, MISTRAL AGUS 3000

Wiosna to najlepszy czas dla spławikowców oraz grunciarzy poszukujących ryb spokojnego żeru. W tym okresie wielu z nich głowi się i troi nad doborem nowego kołowrotka do wędki matchowej. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi firma Mistrall, która na rynek wprowadza nowy model młynka AGUS. Maszynka ta jest typowo przystosowana do połowu białorybu.

Kołowrotek jest wykonany w całości z metalu. Solidna i wytrzymała obudowa jest niezwykle odporna na obicia oraz upadki,które niestety czasem zdarzają się podczas przygotowywania sprzętu. Model 3000 waży 330 gram.

W zestawie znajdziemy dwie szpule:

pierwsza płytka aluminiowa, która idealnie przystosowana jest do cienkiej żyłki używanej przy odległościówce.            0,15/240  0,20/135  0,25/85  MM/M

druga głęboka plastikowa. Możemy na nią nawinąć grubszą linkę i przeznaczyć nasz młynek do połowu ryb metodą gruntową.       30/180  0,35/150  0,40/10  MM/M

Przez wielu niezauważaną a ważną rzeczą, którą posiada AGUS jest okrągły klips na pierwszej ze szpul. Nie uszkadza on żyłki, zwiększając jej tym samym żywotność. Przełożenie jakie występuje w tym kołowrotku to 5,5;1. Młynek posiada 6 łożysk kulowych i jedno oporowe (6+1). Dzięki temu kręci bardzo miękko i nie zacina się podczas holu ryby.

Nowość Mistralla świetnie się prezentuje. Liczne złote dodatki dodają tej maszynce uroku oraz szlachetności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *