PROLOGIC – NAMIOT COMMANDER FRAME-X1

Jest to ulepszona i unowocześniona wersja namiotu FRAME-X, który jako pierwszy wykorzystywał ramę z łącznikiem X. Tym razem największymi zamianami są: wykorzystanie materiału Storm Safe Tex i odnowionego ramienia zawiasowego X.
Storm Safe Tex to materiał z membraną klimatyczną o wodoodporności 10 000mm słupa wody. Jest on wykończony z zewnątrz powłoką hydrofobową DWR. Taka powłoka powoduje łącznie się kropli wody na materiale w coraz większe krople, aż pod wpływem własnej masy spłyną na sam dół. Materiał posiada konstrukcję Rip-Stop, która znacznie zwiększa jego wytrzymałość mechaniczną. Oczywiście nie można tu zapomnieć o wzmocnionych i podklejonych szwach, które skutecznie chronią przed przeciekaniem i przeciągami wewnątrz namiotu. Nowa wersja łącznika X zapewnia większą stabilizację konstrukcji namiotu i ułatwia jego rozstawianie. Sama rama jest wykonana z rurek z wysokojakościowego stopu aluminium, co gwarantuje ich wytrzymałość prze lekkiej wadze. Za bezproblemowe mocowanie namiotu pod podłoża odpowiadają metalowe gniazda do śledzi z elastycznymi naciągami.
Bardzo ważnym atutem namiotu Commander FRAME-X1 jest duża pojemność jaką oferuje przy bardzo kompaktowych wymiarach. Wynika to z konstrukcji ramy, dzięki której tylna ściana namiotu jest niemal całkowicie płaska. Model ten bez problemu pomieści duże łóżko karpiowe i cały nasz sprzęt nie sprawiając jednocześnie klaustrofobicznej atmosfery. Kolejnym elementem wyróżniającym ten model jest poziom bezpieczeństwa jaki oferuje. Wspomnieliśmy już o wytrzymałym i wodoodpornym materiale zewnętrznym, teraz czas na podłogę. Jest ona wykonana z bardzo wytrzymałej, silnie gumowanej tkaniny. Mocujemy ją za pomocą sprzączek i rzepów. Za wentylację odpowiadają okna z moskitierą, jedno na ścianie tylnej i drugie na drzwiach wejściowych. Drzwi wejściowe posiadają dwukierunkowe zamki. Cały front można także zdemontować, co daje nam dwie zalety. W czasie ciepłych letnich zasiadek mamy pełną wentylację, a po założeniu narzuty brak frontu namiotu pozwoli jeszcze bardziej powiększyć dostępną przestrzeń we wnętrzu namiotu. Poza wspominaną już, opcjonalną narzutą, możemy dokupić także front w całości wykonany z moskitiery, który pasuje zarówno do namiotu, jak i do narzuty.

Wymiary namiotu Commander FRAME-X1 to: wysokość – 145cm, szerokość – 265cm, długość – 165cm. Waga wynosi 8,2kg. Po założeniu narzuty zwiększa się nam szerokość do 270cm i długość do 180cm.
Kolejną opcją w tej szerokiej ofercie jest specjalna wersja tego namiotu – LOW PROFILE. Została ona stworzona dla mobilnych wędkarzy, którzy oczekują ochrony i wytrzymałości, jaką może zapewnić jedynie namiot z ramą z wysokojakościowego stopu aluminium. Czyli znacznie więcej niż brollka. Dane techniczne tej wersji są niemal identyczne jak pełnowymiarowego modelu, dokładnie tak samo jak dostępne do niej dopasowane akcesoria – narzuta i front z moskitiery. Jedyna różnica to nieco mniejsze wymiary: wysokość – 115cm, szerokość – 235cm, długość – 145cm. Waga tej wersji wynosi zaledwie 6,7kg. Szerokość i długość po założeniu narzuty wzrastają do: 245cm i 160cm.

Zobacz FILM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *