SVENDSEN SPORT A/S NA TARGACH EFTTEX 2017 W BUDAPESZCIE

W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2017 odbywała się 36-ta edycja targów EFTTEX. Tym razem cała europejska branża wędkarska, oraz przedstawiciele firm wędkarskich z całego świata, spotkali się w Budapeszcie.

To najważniejsza impreza branży wędkarskiej na starym kontynencie, a obecność na niej jest swoistym obowiązkiem każdego liczącego się producenta sprzętu wędkarskiego. Firma Svendsen Sport A/S, właściciel takich marek jak: Savage Gear, Prologic, Scierra, Water Wolf i innych, oraz europejski dystrybutor Okuma, przygotował się do targów bardzo dobrze i pokazał całą masę ekscytujących i intrygujących nowości. Przedstawiamy po kolei najważniejsze z zaprezentowanych nowości dla kluczowych marek grupy. Marka Savage Gear to nie tylko stały wystawca tej imprezy, ale od wielu lat produkty tej marki zdobywają najważniejsze nagrody przyznawane w czasie targów EFTTEX. Również w tym roku stoisko Savage Gear było jednym z najważniejszych punktów w topografii targów europejskiego rynku wędkarskiego. Powodem tej popularności była nie tylko obecność charyzmatycznego menadżera marki, którym jest Mads Grosell, ale przede wszystkim cała masa niezwykle ekscytujących nowości!
Savage Gear to światowy lider innowacyjności w dziedzinie sztucznych przynęt wędkarskich, przeznaczonych do łowienia ryb drapieżnych. Dlatego od przynęt zacznijmy nasz krótki flesz informacyjny o nowościach Savage Gear na sezon 2018, których światowa premiera miała miejsce na tragach EFTTEX 2017. Rewolucja! Tak określana jest najważniejsza nowość Savage Gear na przyszły sezon, a jest nią nie mniej, nie więcej – imitacja nietoperza! Ta twarda przynęta została nazwana 3D BAT i nie można odmówić jej oryginalności, zarówno pod względem wyglądu, pracy i samej idei, jak doprowadziła do jej powstania. Savage Gear już na aktualny sezon przygotowała sporą dawkę emocji dla miłośników powierzchniowego łowienia drapieżników, ale tego co oferuje nietoperz, nie można porównać z niczym innym.

 

Już samo zaprezentowanie takiej przynęty jak 3D BAT robi ogromne wrażenia, niemniej jeszcze większe zamieszenie wprowadzi fakt, że wabik ten zdobył najwyższy laur targów EFTTEX 2017 w swojej kategorii, a ponadto jedną z najważniejszych nagród tych targów w ogóle – czyli nagrodę z innowację roku!

Kontynuując temat przynęt powierzchniowych, przedstawiamy Państwu THE FRUCK! To połączenie kaczki, czyli naszej 3D Suicide Duck i żaby – 3D Frog, tworzy w rezultacie gumową kaczkę ze zbrojeniem antyzaczpowym. Niesamowity wygląd, szczególnie w tytułowym kolorze „Fruck”, to nic w porównaniu z jej pracą i możliwościami, jakie oferuje ta przynęta. Możliwość dojścia w najbardziej zarośnięte miejsca, które wręcz uwielbiają szczupaki, czyni z tego wabika prawdziwy niezbędnik w arsenale wędkarzy łowiących powierzchniowo. Nie mniej ważnym faktem, w opisie tej przynęty, jest przyznanie jej miana najlepszej przynęty miękkiej targów EFTTEX 2017!

Kolejną niezwykle ważną nowością jest technologia 4D, która zostanie wprowadzona w kilku modelach przynęt miękkich. Osiągnęliśmy czwarty wymiar, poprzez powłokę przynęty z foto holograficznym odwzorowaniem łusek i pokryciem atraktorem prowokującym do ataku! Poziom detali jest niesamowity, a całość wygląda tak naturalnie, że drapieżniki nie będą w stanie powstrzymać się przed atakiem! Każda wersja kolorystyczna została przetestowana i dopracowana do perfekcji, a dodatek atraktora zwiększy szanse w najbardziej trudnych warunkach!

Przynęty, które będą wykorzystywać tę technologię nie tylko wyglądają obłędnie, ale również pracują niezwykle skutecznie. Modelami wykorzystującymi technologię Savage Gear 4D będą: 4D LINE THRU PERCH –całkowicie nowa imitacja okonia, która oprócz czwartego wymiaru korzysta ze sprawdzonego zbrojenia Savage Gear Line-Thru, 4D LINE THRU TROUT, 4D RATTLE TROUT, 4D SPIN SHAD TROUT (która zostanie zaprezentowana nieco później) oraz 4D HERRING SHAD.

Kolejne nowości w ofercie przynęt Savage Gear to między innymi poszerzenie gumowej serii 3D Roach. Znajdziemy tu nowe, tym razem mniejsze, rozmiary, ale także nowe wersje: 3D ROACH PADDLE TAIL – z kopytem, w wersji uzbrojonej i do samodzielnego zbrojenia, oraz model 3D RIVER ROACH – z kopytem, ale o innym kształcie poprzecznym korpusu, który całkowicie zmienia jej pracę. Pierwsze z modeli będą dostępne już od rozmiaru 7,5cm! Rzeczna płoć będzie sprzedawana w rozmiarach 18cm i 22cm.

Savage Gear jest znane nie tylko z przynęt, wędziska to nie mniej ceniona linia produktowa tej marki. W czasie targów EFTTEX zaprezentowane zostały niezwykle ekscytujące nowości w tej grupie produktowej!
W przyszłym sezonie będziecie mogli w pełni korzystać z możliwości jakie zaoferują wam między innymi: odnowiona seria wędzisk MULTI-PURPOSE PREDATOR o nazwie MMP2, bardzo szeroka oferta wędzisk Savage Gear SALT, TROLLING2 i wiele, wiele innych.

Wędziska Savage Gear SALT będą wytwarzane w technologii 1DFR – One Directional Fiber Reinforcement, która nadaje bardzo wysoką wytrzymałość i czułość blankom wędzisk. Opatentowany proces produkcyjny wykorzystuje zewnętrzną warstwę wzdłużnych włókien ułożonych wokoło blanku, które znacząco zwiększają wytrzymałość i moc w części szczytowej. Technologia 1DFR czterokrotnie powiększa siłę udźwigu wędziska i jego maksymalną wytrzymałość, w stosunku do blanku standardowej konstrukcji.

Nie mniej istotnym i wartym odnotowania faktem będzie wprowadzenie do oferty trollingowych kijów typu inliner!
Nowa seria odzieży SIMPLY SAVAGE już była przez nas prezentowana, to także bardzo ciekawy i warty uwagi dodatek do naszego portfolio!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *