Test jigów i kogutów MANYFIK.

Firma Manyfik przyzwyczaiła wędkarzy do bogatego wyboru oferowanych przez siebie przynęt, tak jest i tym razem. Przyjrzeliśmy się bliżej ofercie jigów i kogutów.

jigi-kamien

Charakterystyka przynęty

Jigi Manyfik to małe przynęty z przeznaczeniem do łowienia ryb łososiowatych, kleni, jazi i okoni. Przyłowem mogą być inne drapieżniki, my na testach złowiliśmy ładnego sumka. Skrzydełka jigów wykonane są z piór imitujących drobne organizmy,  tutaj dostępne są jigi z klasycznymi piórkami jakie możemy zobaczyć w tego typu przynętach, oraz świetnie pracujące w wodzie puchowce. Tułów każdego jiga wykończony jest dobrze dobranym kolorystycznie połyskującym chenille, co dodatkowo wzmacnia walory wabiące.

sum-jig

puchowiec-cz-trzcina

Koguty Manyfik to także bogata oferta przynęt. Dostępne są z główką zamocowaną na stałe oraz główką typu czeburaszka, którą możemy wymieniać według własnych upodobań. Zastosowano pióra o różnej długości w bogatej palecie kolorów, każdy kogut zaopatrzony jest w połyskujące lamety lub krystal flesze. Tułów standardowo wykończony jest dobrze dobranym kolorystycznie chenille. Firma Manyfik oferuje przynęty w różnych wielkościach do połowu wszystkich drapieżników naszych wód.

koguty-kamien

kogut-p-trzcina

bialy

Praca

Przynęty pracują rewelacyjnie z bardzo prostego powodu, są skonstruowane z piór, które reagują na najmniejszy ruch wody doskonale wabiąc drapieżniki. Na szczególną uwagę zasługują koguty na główkach czeburaszkach, dzięki elastycznemu połączeniu są bardzo ruchome w wodzie i pracą przewyższają niejedną gumę z górnej półki.

kogut-fiolet

bolen-4

Podsumowanie

Jigi i koguty Manyfik to idealne przynęty na późnojesienne drapieżniki, materiały oraz wysoka jakość wykonania gwarantują wzorową pracę podczas prowadzenia.  Polecamy i zachęcamy do łowienia na przynęty, które cały czas na polskich łowiskach są niedoceniane, jednak dzięki temu mogą stać się hitem na tzw. przebłyszczonych wodach.

Krzysztof Łuczak – Informator Wędkarski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *