TEST Spiningu SASHIMA Pike Spin, firmy Robinson

Spinning Robinsona Sashima Pike to „wędka z charakterem”. Jest to klasyczny, szczupakowy,  uniwersalny spinning, którym możemy łowić na różnych łowiskach. Wędka skonstruowana w technologii Nano Core, wykonana została z najwyższej klasy węgla o współczynniku 48 mln PSI. Blanki te charakteryzują się wytrzymałością, szybką akcją, progresywnym zachowaniem podczas holu, dużym zapasam mocy, są lekkie oraz rewelacyjnie przekazują informację co dzieje się z przynętą.

Opis wędki

Biało czarna Shashima Pike  już na pierwszy rzut oka wygląda imponująco. Wędka o długości 2,7 i ciężarze wyrzutowym 7 – 32g została wyposażona w 8 przelotek klasy SIC o przedłużonej stopce. Taki typ przelotek idealnie prowadzi żyłkę lub plecionkę, dzięki temu można wyrzucić przynętę na znaczny dystans. Specjalna konstrukcja przelotek zapobiega plątaniu się żyłki. Lakier na omotkach tej klasy wędziska położony jest po prostu perfekcyjnie.

Spining posiada odkrytą rękojeść, dzięki temu mamy bezpośredni kontakt dłoni z blankiem, przez co możemy wyczuć najdelikatniejsze brania. Wędka posiada również składany uchwyt do zaczepiania przynęt. Rękojeść wykonana jest z czarnej pianki, która w połączeniu z czarnym uchwytem kołowrotka oraz białym blankiem nadaje całości niezwykle elegancki i nowoczesny wygląd. Idealnie układa się w ręce, nie wystaje poza łokieć, konstrukcja rękojeści zapewnia komfortowe utrzymanie dużych obciążeń. Uchwyt kołowrotka pewnie trzyma stopkę, nie zauważyliśmy żadnych luzów czy zbyt płytkiego mocowania. Zakładaliśmy do wędki kilka kołowrotków i za każdym razem wszystko zawsze dokładnie do siebie pasowało.

Podsumowanie

Bardzo elegancki i mocny spinning, który sprawdzi się jako wędka uniwersalna na różnych łowiskach, zarówno na szczupaka, sandacza czy inne drapieżniki. Dzięki czułemu blankowi możemy łowić wszystkimi przynętami spinningowymi dostępnymi na rynku o gramaturze przedstawionej na kiju.

Wszystkie elementy są starannie wykonane. Spining jest lekki, dynamiczny, zapewnia wysoki komfort nawet podczas wielogodzinnego łowienia, akcja jest idealnie dobrana do walki z największymi okazami, dlatego Sashima Pike Spin to wędka  naprawdę godna polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *