Test obrotówek firmy MANYFIK

Obrotówki to przynęta, którą znajdziemy w pudełku każdego spinningisty. Dzisiejsze obrotówki charakteryzuje perfekcyjne wykończenie, dbałość o najdrobniejsze detale. Sprawdziliśmy jak w tej kwestii prezentują się obrotówki Manyfik?

Charakterystyka przynęty

Firma Manyfik oferuje obrotówki ze skrzydełkiem typu aglia MOBBY F srebrne i złote od nr 0 do nr 5 oraz MOBBY F Kolor – w takich samych rozmiarach i bogatej palecie kolorów. Producent zapewnia, że specjalna konstrukcja korpusu zapobiega skręcaniu się żyłki, dodatkowym atutem jest koralik na zakończeniu blaszki imitujący rybą ikrę. Przeznaczone są głównie do połowu szczupaków i okoni.

manyfik-aglia-kolor-tile

Obrotówki typu MOBBY V z podłużnym skrzydełkiem typu long, również występują w wersji MOBBY V ze srebrnym i złotym skrzydełkiem od nr 1 do nr 5 oraz MOBBY V Kolor w takim samym rozmiarze i bogatej wersji kolorystycznej. Zastosowano również korpus zapobiegający skręcaniu się żyłki podczas wędkowania, jest też koralik imitujący rybią ikrę. Obrotówki dedykowane są do połowu pstrągów oraz innych aktywnych ryb drapieżnych.

manyfik-long-tile

Praca

Testowaliśmy wszystkie rodzaje obrotówek. Pierwsze typu aglia, to blaszki których skrzydełko nawet podczas wolnego prowadzenia lub przytrzymania w nurcie, kręci się bez problemu w płynnej pracy nie przeszkadza również prowadzenie blaszki skokami, skrzydełko pracuje bez zarzutu. Podczas długiego wędkowania nie zauważyliśmy skręcania się żyłki, wiecznej zmory amatorów obrotówek. Konstrukcja blaszki pod tym względem jest idealnie dopracowana.

esox-manyfik

Obrotówki typu long są również dobrze skonstruowane, skrzydełko obraca się pod mniejszym kątem, w płynnej pracy nie przeszkadza gwałtowne podrywanie lub prowadzenie w dowolnym kierunku w stosunku do nurtu. Łowiąc na te obrotówki, także możemy zapomnieć o skręcaniu się żyłki.

okon-long

Podsumowanie

Obrotówki Manyfik to przemyślane konstrukcje, zapewniające wędkarzowi wysoki komfort łowienia. W każdej z wersji występują w bogatej gamie kolorystycznej i różnych rozmiarach, dzięki czemu wędkarz może dobrać przynętę odpowiednio do gatunku ryby, rodzaju łowiska, czy aktualnej pogody. Wszystkie testowane obrotówki charakteryzowały się perfekcyjnym wykończeniem oraz nienaganną pracą, śmiało możemy polecić je każdemu wędkarzowi spiningiście.

Krzysztof Łuczak – Informator Wędkarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *