Test wirujących ogonków Manyfik

Opis przynęty
Firma Manyfik oferuje dwa typy wirujących ogonków.
BuBu  polecane są do połowu pstrągów, okoni i szczupaków, przyłowem mogą być klenie i bolenie.
Długość przynęt i waga: 18mm 4g, 21mm 6g, 27mm 10g, 31mm 15g.
 pstrag b
Przynęty typu IWO zaprojektowane są głównie do połowu szczupaków, oraz dużych okoni,  dodatkowym przyłowem mogą być sandacze.
Długość przynęt i waga: 35mm 8g, 45mm 14g, 55mm 23g.
szczupak2
Przy budowie przynęt wykorzystano stop twardych i zarazem lekkich metali, dzięki czemu uzyskano solidną konstrukcję pozwalającą na dalekie rzuty. Wirujące ogonki charakteryzują się bardzo starannym wykonaniem, naszą uwagę zwróciły rybie oczy, dzięki którym przynęta wygląda naturalnie.
IWO
 BuBu
Praca
Wirujący ogonek czyli skrzydełko doczepione na specjalnym krętliku z tyłu korpusu przynęty pracuje płynnie, nawet podczas wolnego prowadzenia. Swym energicznym ruchem i charakterystycznym migotaniem przyciąga ryby z daleka, jednocześnie wprawia całą przynętę w drobne boczne drgania co wzmacnia walory wabiące. Prowadzony w rzece w każdym kierunku w stosunku do nurtu pracuje z taką samą dynamiką. Wirujące ogonki to przynęty, którymi można obławiać wszystkie partie wody. Przynęta świetnie pracuje w opadzie, obracające się skrzydełko spowalnia ją przez co możemy spodziewać się brania zaraz po zarzuceniu.
 okon 1
Podsumowanie

Doskonale wykonana przynęta, do budowy której użyto najwyższej jakości komponentów.
Wirujące ogonki nie wymagają od wędkarza wyrafinowanej techniki, nadają się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych spinningistów.
Podczas połowu wędkarz powinien jedynie wczuć się w rytm pracy przynęty, co pozwoli na rozpoznanie najdelikatniejszych brań. Łowiąc na wirujące ogonki należy stosować przypony wolframowe, które zabezpieczą przynętę przed splątaniem z linką. Polecamy te przynęty na wszystkie typy łowisk, gdzie występują ryby łososiowate, okonie i szczupaki.

Krzysztof Łuczak – Informator Wędkarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *