TEST woblerów StrikePro

BOBCAT

Bobcat jest dwuczęściowym pływającym woblerem o drobnej energicznej pracy. Jest bardzo dobrze wykonany, wszystkie detale takie jak faktura woblera przypominająca rybią łuskę, oczy 3D powodują, że przynęta w wodzie wygląda jak żywa rybka. Przynęta dedykowana do połowu sandaczy, boleni, oraz okoni. Może być stosowana w trolingu.
Trzy odmiany kolorystyczne.
Wymiary: 6,2 cm
Waga: 10g
Głębokość pracy: 1,5m – 3m

Praca

Bardzo drobna i dynamiczna praca woblerka powoduje, że jest to przynęta, która robi dużo „szumu” w wodzie. Te cechy można wykorzystać przytrzymując woblerek w warkoczu nurtu np. za tamą wabiąc bolenie. Ciekawy efekt można uzyskać prowadząc przynętę z przerwami, symulując ranną rybkę przy połowie okoni, czy szczupaków. Bobcata można prowadzić w dowolnym kierunku w stosunku do nurtu rzeki i nie traci on na swej dynamice.

GLIDER

Jest płytko pływającym woblerem, kształt oraz kolorystyka przypomina małe rybki bytujące w górnych partiach wody. Glider to masywny i lotny wobler, co jest kluczowe np. przy połowie boleni. Wszystkie detale są również perfekcyjnie dopracowane faktura i kolorystyka przypomina rybią łuskę, realistyczne oczy, oraz delikatna gumowa płetwa wprowadzi w błąd niejednego drapieżnika. W opakowaniu producent dodał drugą zapasową płetwę. Wobler przeznaczony do połowu boleni, szczupaków, sandaczy, oraz dużych okoni.
Wobler występuje w czterech odmianach kolorystycznych.
Wymiary: 10,5 cm
Waga: 14,4g
Głębokość pracy: 0,5m

Praca

Delikatne zygzakowanie to domena tego woblera, szczególnie widać ładną pracę przedniej części korpusu. Żeby w pełni wykorzystać możliwości przynęty, należy podczas prowadzenia stosować różne techniki podciągania aby jak najlepiej uwydatnić zalety ogonka. Podczas ciągłego ściągąnia wobler zachowuje się jak przynęta jednoczęściowa, co jest również korzystne przy boleniowych łowach. Ster głębokości umożliwia dość szybkie prowadzenie.

FLEX PHANTOM

Ten wobler to wisienka na torcie testowanej trójki.

Piękne okoniowe kształty oraz wieloczęściowy, ruchomy korpus składający się z pięciu części, dzięki którym pływa lepiej od prawdziwej rybki. Kolorystyka oraz inne detale są perfekcyjnie wykonane, wobler ma wbudowaną grzechotkę, dwie wielkie żelazne kule ściągają go w dół toni wodnej jak kamień. Warto mieć w zanadrzu Phantoma do obławiania głębokich miejscówek. Wobler dedykowany jest do połowu okazałych szczupaków, boleni i sandaczy. Zaopatrzony jest w jedną kotwicę, umieszczoną pod brzuchem.
Występuje w trzech wariantach kolorystycznych.
Wymiary: 9 cm
Waga: 21g
Głębokość pracy: tonący

Praca

Flex Phantom charakteryzuje się naturalnymi, płynnymi i falistymi ruchami. Nie stawia dużego oporu w wodzie, wędkarz otrzymuje fantastyczną przynętę, którą może prowadzić według własnej fantazji, wyczucia łowiska, i umiejętności. Dzięki wielosegmentowej budowie korpusu, spiningista ma nieograniczone pole do prezentacji przynęty.

Podsumowanie

Testowane woblery StrikePro to świetna propozycja przynęt spinigowych. Dzięki różnorodnym cechom i przeznaczeniu, trafią w gusta wielu wędkarzy. Mając te przynęty w swoim wędkarskim pudełku można być spokojnym o wyniki nad wodą.

Krzysztof Łuczak – Informator Wędkarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *