Łowisko Gajdowe, Opolskie.

Łowisko położone jest w województwie Opolskim, w odległości niespełna 8 kilometrów od Strzelców Opolskich w miejscowości Centawa na terenie nadleśnictwa Rudziniec. Jadąc autostradą A4 zjeżdżamy zjazdem nr 88 na Opole – Strzelce Opolskie, później na rondzie kierujemy się na Bytom i po kilku kilometrach dojeżdżamy do miejscowości Błotnica Strzelecka, w której odbijamy w prawo na Centawę. Szukając tablicy, która znajduje się przy głównej drodze, odbijamy w lewo i już po kilkuset metrach jesteśmy na miejscu.
Łowisko Gajdowe to 8,5 hektarowa woda, która dzięki swojej różnorodności ukształtowania terenu usatysfakcjonuje każdego karpiarza. Głębokość zbiornika kształtuje się od 70 cm w przepięknej, mocno porośniętej trzcinami zatoce, do 2,5 m po drugiej stronie zbiornika w okolicach dwóch mnichów. W łowisku trafimy na karpie i amury, są też jesiotry. Rekord łowiska to karp ponad 23 kg.

Nad wodą znajduje się 15 stanowisk wykonanych w iście angielskim stylu. Jest więc odpowiednio zrobione zejście do wody zabezpieczone balami z drewna, całość została wysypana żwirkiem. Połowa miejscówek dodatkowo została wyposażona w solidne drewniane domki, w których zmieszczą się dwa wędkarskie łóżka. Na terenie łowiska znajduje się kilka toalet, oraz rybaczówka z odpowiednim zapleczem sanitarnym, w którym m.in. możemy skorzystać z prysznica czy naładować akumulatory.
Kontakt:

Tel. +48 786 868 020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *