Łowisko Przystanek Kiełpin

Przedstawiamy kolejne łowisko na karpiowym szlaku Polski. Łowisko Przystanek Kiełpin znajduje się w pobliżu miejscowości Borne w gminie Ostrowice w województwie zachodniopomorskim.

Dojazd do zbiornika jak na ten moment to droga polna, która jest skośnym spadem glinianym, dlatego od polowy marca mam zamówioną koparkę i spych żeby wyrównać drogę i wysypać łupkiem do utwardzenia(100 ton zamówiłem więc powinno wystarczyć) dojazd do każdego stanowiska będzie możliwy i bezproblemowy, dojazd udostępniony tylko na czas rozładunku/załadunku, reszta czasu samochody odstawione na parking przy Agroturystyce.

Rybostan jeśli chodzi o Karpia występuje u nas lustrzeń i golec, z zarybień powyżej 200 szt(około 70 szt 8-10kg, 70szt 11-15kg oraz 64 bodajże sztuki 16-21 kg, największy wpuszczony karp 21.300 kg) Jeśli chodzi o dziki rybostan występujący : karp, lin, leszcz, krąp, szczupak, miętus, węgorz itp.

Od lat 90-tych woda gospodarowana jako woda prywatna, prowadzona przez ojca naszego kolegi, nigdy nie kłusowana, nie bita prądem, utrzymywana jako woda karpiowa, od lat 90-tych prowadzona gospodarka rybna w zakresie prywatnym gdyż w pobliskich stawach na naszej ziemi rozmnażane karpie(kroczki) i dorosłe osobniki trafiały zawsze do naszego akwenu dlatego czekamy na pojawienie się ciekawego miśka, wystartowaliśmy tak na poważnie w kwietniu 2017 roku, dlatego jeszcze nie padła znaczna kilogramówka, jak na ten moment rekord łowiska wynosi 19.300 kg.

Charakterystyka zbiornika hmm no to tak powiem, każde stanowisko ma inny urok i inne ułożenie pod wodą, trzcina w pasie przybrzeżnym, lilie i rdestnice występujące w zatokach, moczarka i rogatek występujący rzadko, jednak pojawia się.

Głębokość w zależności od stanowiska, w granicach od 2 do 6m(6 metrów osiągalne tylko i wyłącznie na stanowiskach od 1 do 4 ze względu iż przez te stanowiska przebiega rów polodowcowy osiągający 6-6,5 m góra przy stanie wody w tym momencie).

Ilość stanowisk na ten moment 6 (dokładnie 7 bo stanowisko numer 1 zostało podzielone na 2 x pojedyńcze) więc chyba 7.
Ilość wędzisk max 3,
Haki bezzadziorowe lub z micro zadziorem, tylko żyłki ,leadcory i strzałówki możliwe,
Duża mata o grubości dna min. 5cm,wskazana kołyska, środek do dezynfekcji, podbierak karpiowy szeroki, worek do ważenia, worki do trzymania ryb (jeden worek -> jedna ryba),
Kulki brak obostrzeń, zakaz używania surowych ziaren (możliwe przygotowane),
Łódki/ pontony tak można, do wynajęcia na miejscu, łódki zanętowe można używać.
restrykcje odnośnie pływania, brak jeśli pływanie odbywa się na terenie swojego stanowiska i wyznaczonej strefy pływania/łowienia
Przyjazd/wyjazd od 12:00 do 12:00 następnego dnia
Energia w agroturystyce w cenie stanowiska, budki z prądem na każdym stanowisku do wykupienia(zabezpieczone na słabą moc wyjściową aby nikomu nic się nie stało, brak możliwości podłączenia urządzeń wysokiej mocy)
Wi-fi tylko i wyłącznie przy agroturystyce zaplecze sanitarne polowe: WC przy stanowiskach nr.2 (Korzonek), nr.4 (Kamienna) oraz nr.6 (Huba) zaplecze sanitarne agroturystyki do dyspozycji: 2 toalety i 4 prysznice, kuchnia, pralka. Dodatkowo w trakcie zawodów małych teamów w razie złej pogody do dyspozycji sala imprezowa z nagłośnieniem i światłem dyskotekowym, sklep: 5 km Ostrowice, 15km Drawsko Pomorskie (większe sklepy), prawdopodobnie będzie na miejscu przy agroturystyce.
Zakwaterowanie, TAK w agroturystyce, kliknij w LINK

Brak zaczepów na wodzie, zwalone 3 drzewa na całą wodę i są one widoczne,
Możliwa rezerwacja jednodniowa jak i kilkudniowa oraz tygodniówki.
Ceny łowiska :
Cennik łowiska na rok 2018 (3 wędki, cena nie ulega zmianie przy łowieniu na 2 wędki):
Poniedziałek – Piątek —->> 60 zł / doba / osoba
Piątek – Poniedziałek —–>> 80 zł / doba / osoba
Tygodniowa zasiadka 450 zł(z wliczonym prądem)

Płatność : przedpłata w wysokości 20% od rezerwacji na konto podane na stronie, reszta na miejscu po przybyciu.

Osoba towarzysząca —->> 10 zł / doba
(Dziecko do lat 10 jako osoba towarzysząca brak opłat)
Wynajem łódki —->> 10 zł / Doba
Udostępnienie budki z prądem 10 zł / każda osoba na stanowisku / doba


*Wędkarz jest zobowiązany do przekazania informacji o przybyciu osoby towarzyszącej gospodarzowi wody osobiście bądź pod numerem 733101039, gdy osoba nie zostanie zgłoszona jest tolerowana jako osoba nieproszona i zmuszona do natychmiastowego opuszczenia łowiska (również osoby przebywające chwilowo).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *