Łowisko Stawy Dylewskie

Łowisko Stawy Dylewskie postało w 2002 r , po przebudowie starych stawów hodowlanych specjalizujących się w produkcji karpia. W obecnej chwili łowisko zajmuje obszar 3,5 ha lustra wody i jest podzielone na cztery stawy. Podział łowiska na oddzielne stawy bardzo się sprawdza ponieważ początkujący wędkarze i rodziny z dziećmi mogą sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie na rybach do około 2,5 kg zajmujących staw nr 1. Karpie i amury o wadze ponad 2,5 kg przenoszone są do stawu nr 2 a większe o wadze około 4-5 kg ze stawu nr 2 do stanu nr 3.  Na staw nr 4 przenoszone są wszystkie drapieżniki szczególnie szczupak, sum i okoń.  Staw nr 3 podzielony jest na 13 stanowisk wędkarskich , które należy wcześniej zarezerwować.
Woda w stawach uzupełniana jest z rzeki Rypienicy,  która zapewnia nie tylko stały poziom wód o każdej porze roku a także natlenia ją i zapewnia doskonały smak rybie. Głębokość wody  w stawach wynosi  od 0,5m do 2m. Karpie i Amury o wadze ponad 3 kg nie są sprzedawane aby mogły dalej rosnąć i stanowić większe atrakcje wędkarskie. Łowisko czynne jest całą dobę , można korzystać z domku wędkarskiego, bezpłatnie rozstawić namiot i skorzystać z prądu.

Malownicze położenie łowiska w śród drzew i krzewów a także porastające stawy grążel żółty dodają miejscu uroku.  Wyholowanie karpia spośród porastających staw nr  2 i 3 grążeli nie jest taki prosty jak na innych łowiskach komercyjnych i wymaga wiele umiejętności.

W chwili obecnej szacowana wielkość karpi i amurów powinna osiągać wagę około 15- 16 kg , lecz najczęściej łowione są ryby o wadze od 6 do 11 kg. Połowy dokumentowane są i na bieżąco pokazywane na stronie Facebook „stawydylewskie”

W stawach można także złowić ; płoć, lina, szczupaka, węgorza, karasia złotego i srebrnego, jesiotra, leszcza, oraz tołpygę. Łowisko w całości jest ogrodzone i znajduje się na nim parking dla samochodów i monitoring.

Kontakt:
tel. 602102382
www.stawydylewskie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *