Gdzie na ryby, czyli idealne miejsca na urlop

Każdy wędkarz, gdy planuje swój wypoczynek, zadaje sobie pytanie: gdzie na ryby? Nie wyobraża sobie bowiem sytuacji, by w pobliżu jego miejsca odpoczynkowego nie znalazł się żaden akwen wodny. Jakie są zatem idealne miejsca na wędkarski urlop?
gdzie na ryby

Gdzie na ryby – o czym warto pamiętać?

  • Przede wszystkim każdy wędkarz powinien pamiętać o karcie wędkarskiej. Aby ja otrzymać, należy znać odpowiednie ustawy oraz zdać egzamin ze znajomości ochrony i połowu ryb.
  • Odpowiedni sprzęt – podczas łowienia przyda się przeznaczony do tego sprzęt oraz akcesoria.
  • Miejsce – najważniejsze jest to, gdzie na ryby można się legalnie udać. Warto sprawdzić zawczasu portale związane z wędkarstwem oraz popytać odpowiednich ludzi.
  • Cierpliwość – czasami trzeba czekać dosyć długo, zanim w końcu ryba złapie przynętę.

Gdzie na ryby w Polsce?

Łowienie jest możliwe przez cały rok, więc w kwestii, gdzie na ryby, nie trzeba kierować się porą roku. Nawet wędkarstwo podlodowe ma swoich miłośników.

Najlepiej jednak wybierać na: Mazury i Podlasie, Kaszuby, Lubelszczyznę, Mazowsze i Dolny Śląsk. Jest to szczególnie istotne, gdy zależy nam na spokoju i ciszy. Jeśli jednak pragniemy jedynie łowić, to warto postawić na łowiska komercyjne, uiszczamy wtedy konkretną kwotę i możemy wędkować w towarzystwie innych. A w Polsce nie brakuje pasjonatów.

Sprawdź też: https://agropedia.pl/

Poniżej przedstawiamy konkretne informacje związane z tym, gdzie na ryby w Polsce:

  • Mazury i Podlasie

Jest to idealne miejsce dla każdego wędkarza. Warto zatem ze sobą sprzęt wędkarski, jeśli planujemy się tutaj wybrać, co możliwości są wręcz nieograniczone. Znajdziemy tutaj choćby Jezioro Śniardwy, a w nim okonie, sandacze, leszcze czy liny. Kamieniste dno jest dla nich idealne.

Można także zdecydować się na Jezioro Hańcza, gdzie nie brakuje leszczy, głowaczy, sielaw czy miętusów. Najlepiej wędkować metodą spinning z wykorzystaniem woblerów, przynęt miękkich, błysków obrotowych i wahadłowych.

  • Kaszuby

Gdy myślimy o tym, gdzie na ryby, nie można zapomnieć o Kaszubach. Poza dostępem do morza znajdziemy tutaj wiele jezior z ogromną ilością ryb. Akweny są tak rozmaite, że bez problemu znajdziemy tu aż 30 gatunków ryb. Szczególnie wędkarze polują tutaj na wdzydzykę. Można na nią trafić w jeziorze Wdzydze, rzekach Wdzie i Trzebiosze.

Odpowiednim miejscem na wędkowanie są: Krzyż Jezior Wdzydzkich, jezioro Piaseczno, łowiska komercyjne znajdują się w Niedamowo, Stawiska czy w Grzybowym Młynie.

  • Lubelszczyzna

Lubelszczyzna także doskonale się sprawdza, jako miejsce, gdzie na ryby warto się udać. Rybacy cenią ją szczególnie za dorodne okazy ryb. Warto korzystać tutaj z rzek: Wisła, Bug i Wieprz.  Jest to dobre miejsce dla osób, które pragną się zrelaksować i potrzebują ciszy.

Bug to miejsce, które zaskakuje dzikością i różnorodnością ryb. Są tutaj np. sandacze, karpie, płocie czy leszcze. Jest to też o tyle dobre miejsce, że można rozbić tutaj namiot.

  • Mazowsze

Dla prawdziwych miłośników wędkowania jest to naprawdę dobre miejsce. Zwłaszcza Jezioro Zegrzyńskie jest dla tych, którzy szukają, gdzie na ryby się udać.

Jezioro to jest dobre nie tylko na zwyczajny odpoczynek, ale także dla tych, którzy pragną spędzić trochę czasu na łowisku. Charakterystyczny grunt jeziora sprawia, że łowisko jest dostępne nawet w zimne dni.

Znajdziemy tutaj: karpie, amury, węgorze, sandacze i szczupaki.

  • Dolny Śląsk

Dolny Śląsk także obfituje w miejsce idealne dla wędkarzy. Tutaj także można połączyć zwyczajny, rodzinny wyjazd z wędkowaniem. Szczególnie dobra jest Odra, gdzie pływają klenie, jazie, sandacze, pstrągi czy płotki.

Podsumowanie – gdzie na ryby się wybrać?

Jak widać, nie brakuje miejsc, gdzie na ryby można się udać. Cała Polska obfituje w akweny idealnie stworzone dla osób pragnących spędzić miło czas na połowie. Trzeba jedynie zadbać o to, by mieć przy sobie kartę wędkarską oraz odpowiedni sprzęt, który pozwoli nam czerpać w pełni radość z łowienia.

Wędkowanie to nie tylko sposób na zabicie wolnego czasu, ale także czynność, która pozwala odpoczywać, zrelaksować się i budować rodzinne więzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też