Poznaj trolling wędkarstwo spinningowe w innym wydaniu! Dobierz wędkę, woblery i inne przynęty i zacznij skutecznie łowić ryby

Coraz więcej osób pyta o trolling wędkarstwo z użyciem tej metody daje bowiem niezwykłe efekty. Jest to pewna odmiana spinningu i dziś chcielibyśmy zaprezentować szczegóły tego sposobu wędkowania.
trolling wędkarstwo

Dzięki metodzie, jaką jest trolling wędkarstwo nabrało zupełnie innego wymiaru. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat połowu drapieżników z użyciem tej niezwykle efektywnej metody. Zapraszamy do lektury!

Trolling wędkarstwo, które Cię zaskoczy!

Omawiany tutaj sposób jest w pewnym stopniu metodą spinningową. Różnica polega na tym, że w przypadku zwykłego spinningowania wędkarz posyła woblery czy gumowe imitacje ryb na pewną odległość od brzegu. Następnie pozwala na ich opadanie w kierunku dna i później stopniowo przyciąga zestaw z użyciem korbki kołowrotka. Dodatkowo stosuje się też jigowanie, czyli charakterystyczne podbicia szczytówką. Z reguły to właśnie ta technika skutecznie kusi drapieżniki. W trollingu wspomniane wcześniej wabiki są ciągnięte za łodzią po całym akwenie.

Jak łowić szczupaki tą metodą? Najpierw wybierz odpowiednią wędkę

Zanim przystąpisz do wędkowania opisywaną tutaj metodą to musisz wiedzieć jak ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Trolling zaliczany jest do tych metod połowu ryb drapieżnych, w którym występują znaczne przeciążenia na wędzisku. W związku z tym odwiedzając sklep wędkarski musisz pomyśleć o zakupie takiego kija, który skutecznie poradzi sobie z takimi wyzwaniami. Przy wyborze zwracaj szczególną uwagę na:

  • maksymalny ciężar wyrzutu;
  • jakość i wykonanie przelotek oraz dolnika;
  • czułość szczytówki;
  • długość.

Dopiero po doborze wędziska możesz myśleć o odwiedzeniu łowiska pełnego szczupaków czy sandaczy. Pamiętaj, że nie na każdej wodzie trolling jest dozwolony!

Łowienie okoni metodą trollingową – na czym to polega?

Na forach wędkarskich można znaleźć wiele tematów poruszających temat łowienia z łodzi okoni, które zwane są też pasiakami. W przypadku tego gatunku bardzo ważny jest dobór odpowiednich wabików. Te ryby niejednokrotnie decydują się na atakowanie imitacji ryb, które gabarytowo są zbliżone do samego napastnika. W związku z tym można trafić na wielkie okazy tych ryb nawet wówczas gdy nastawiamy się na połów innych gatunków. Natomiast pragnąc łowić pasiaki powinieneś stosować raczej mniejsze woblery czy gumy. Ogromne znaczenie ma natomiast dociążenie zestawu. Pasiaki często żerują na znacznej głębokości.

Jakie przynęty warto stosować na dzikim akwenie?

Jeśli regulamin dzikiego łowiska zezwala na poławianie metodą trollingową to trzeba najpierw zastanowić się czym mogą żywić się mieszkające tam gatunki. Dobrym pomysłem mogą być klasyczne rozwiązania, które zawsze są skuteczne. Do nich zaliczyć można:

  • Woblery SDR o niezbyt agresywnym zabarwieniu;
  • Imitacje okoni, uklei oraz karasi;
  • Gumowe raczki oraz żaby;
  • Cięższe obrotówki;
  • Szczupakowe wahadłówki.

Czym jest echosonda i dlaczego warto jej używać?

Echosonda jest elektronicznym narzędziem, które pozwala na efektywne skanowanie dna zbiornika. Dzięki niej można łatwiej dostrzec miejsca żerowania ryb. W efekcie, łowiąc metod trollingową można odpowiednio ustalić tor i kierunek holu. Warto wybierać sonary pochodzące od sprawdzonych producentów. Dzięki temu zyskasz pewność co do zaprezentowanych na ekranie wyników. Omawiane tutaj urządzenia mogą być stosowane również przy zwykłym spinningu z łodzi.

Metoda trollingowa, a wędkarstwo morskie

Trolling to sposób, który stosuje się również na wodach słonych. Z użyciem tej metody dokonuje się, chociażby połowów takich gatunków jak dorsz czy belona. Przy morskim wędkowaniu trzeba zwracać uwagę na dodatkowe czynniki, które mogą być destrukcyjne dla naszego sprzętu. Przede wszystkim, głównym takim czynnikiem jest sama słona woda, która może niszczyć i osłabiać plecionkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też