Na co bierze amur? Sprawdź najskuteczniejsze przynęty

Amur jest jednym z największych gatunków ryb słodkowodnych, osiągając długość do 1,5 metra i wagę ponad 50 kilogramów. Nic dziwnego więc, że wielu wędkarzy uwielbia łowić tę rybę i stara się o jak największy okaz. Sprawdź, na co bierze amur!

Przynęta na amura w pigułce:

 • Amur to jedna z największych ryb, zamieszkujących słodkie wody. Największe okazy mogą mieć nawet ponad 50 kg! 
 • Odpowiedź na pytanie, na co bierze amur, brzmi: na przynętę roślinną, na przykład specjalnie przygotowane kulki. 
 • Wielu wędkarzy przygotowuje przynętę samodzielnie, według znanej tylko sobie receptury, opartej o znajomość preferencji tych ryb i doświadczenie.

  Amur – co to za ryba? 

  Amur to ryba słodkowodna z rodziny karpiowatych, pochodząca z Azji Wschodniej. Jest jednym z największych gatunków ryb słodkowodnych, osiągając długość do 1,5 metra i wagę ponad 50 kilogramów. W Europie amur został sprowadzony jako ryba hodowlana w XIX wieku, a następnie zaczął zasiedlać naturalne zbiorniki wodne. Ryba charakteryzuje się długim, wydłużonym kształtem ciała i pokryta jest drobnymi łuskami o brązowym lub zielonkawym kolorze. Amur jest roślinożerny i żywi się przede wszystkim roślinami wodnymi, takimi jak rdestnice, trawy wodne, kaczeńce czy moczarki. Amur to ryba bardzo ceniona wędkarsko, ze względu na swoją wielkość i siłę. Poławianie amura wymaga wytrzymałego sprzętu, z dużą ilością żyłki lub plecionki. A na co bierze amur? Najskuteczniejsze przynęty na amura to przede wszystkim kulki roślinne, takie jak kulki ziemniaczane, zbożowe, sojowe czy kukurydziane, ale również inne roślinne przynęty, takie jak owoce czy ciasta.

  Na co bierze amur? 

  Zastanawiasz się, na co bierze amur? Najczęściej używaną przynętą na amura są kulki roślinne, takie jak kulki ziemniaczane, sojowe, zbożowe czy kukurydziane. Można je kupić gotowe w sklepach wędkarskich lub przygotować samodzielnie w domu. Ważne, aby kulki były dobrze sklejone, tak aby nie rozpadały się podczas rzutu lub trzymania na haczyku.

  Inną popularną przynętą na amura są pellety, czyli granulki przeznaczone do karmienia ryb w hodowlach rybnych. Pellety można kupić w sklepach wędkarskich, a najlepsze są te o większej średnicy. Do połowu amura można wykorzystać także owoce, takie jak winogrona, truskawki czy wiśnie. Należy pamiętać, że amur jest rybą roślinożerną, dlatego przynęty powinny mieć roślinny skład. 

  Jak łowić amura?

  Łowienie amura to trudne i wymagające wytrzymałości zajęcie, ale dla wielu wędkarzy to prawdziwe wyzwanie i pasja. Przede wszystkim łowiąc amura, warto odpowiedzieć sobie nie tylko na pytanie, na co bierze amur, ale także przygotować odpowiedni sprzęt. Powinien być dostosowany do połowu większych okazów ryb. Poza tym warto znaleźć odpowiednie miejsce, dzięki czemu połów będzie najbardziej skuteczny. Nie mniej ważna jest właściwa technika łowienia, która polega na rzucaniu przynęty w okolice roślin wodnych i powolne prowadzenie jej po dnie zbiornika. 

  Łowienie amura wymaga dużo cierpliwości i wytrzymałości. Ryba ta potrafi walczyć bardzo długo i zacięcie, co wymaga niejednokrotnie dużej siły ze strony wędkarza. Poza odpowiedzią na pytanie, na co bierze amur, trzeba także odpowiednio się przygotować do połowu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też